O nás

Jsme jedním z hlavních prodejců Pletených Náramků v ČR a ve světě od roku 2008.

Naše náramky jsou ručně vyrobené ze 100 % ekologické bavlny.

Pleteným náramkům se také říká náramky přátelství a spousta lidí již tyto náramky svým přátelům darovala. Tento zvyk darování náramků sahá do hluboké historie. Náramky přátelství si darovali mezi sebou indiáni ze střední a jižní Ameriky na důkaz přátelství. Tento zvyk se potom ujal v mnoha kulturách a dnes si lidé z celého světa náramky přátelství mezi sebou darují.

Koupí naších náramků například pomůžete peruánským indiánům v této tradici pokračovat. Indiáni tyto náramky vyrábějí ve svých vesnicích, díky čemuž můžou nadále žít na místech svých předků se svými rodinami a nemusí se stěhovat do hlavního města Limy a pracovat tam jako levná pracovní síla v otřesných podmínkách, kde jsou pak vykořenění ze svých tradic a půdy.

Prodej naších Peruánských náramků se řídí politikou Fair Trade:

  • minimální ceny, pod něž nesmějí dohodnuté ceny mezi pěstiteli a obchodníkem klesnout.
  • Dětská práce, která narušuje právo na vzdělání a zdravý tělesný i duševní rozvoj dítěte je zakázána.
  • Pracovníci na plantážích, farmách a v dalších podnicích pracují v důstojných a bezpečných  pracovních podmínkách. Dostávají slušnou mzdu, která pokrývá náklady na jejich živobytí.
  • Škodlivé agrochemikálie a geneticky upravené plodiny jsou z fair trade vyloučeny. Podporovány jsou udržitelné pěstitelské a výrobní postupy, které zachovávají ekosystémy pro příští generace, ale také chrání zdraví pěstitelů i spotřebitelů.

 

Zboží s fair trade certifikací je již velmi známé v okolních evropských zemích a pomalu proniká i na český trh.

Věříme, že se vám naše náramky budou líbit a třeba nám jejich koupí pomůžete udělat svět lepším.

 

Pletené Náramky

Wolkerova 915, 

348 15  Planá,

Česká Republika

IČ: 02210029

 

Pleten_Nramky__logo_design_500x500_PNG